Národní sportovní agentura

Tiskové zprávy

18. září 2023

Předseda NSA Ondřej Šebek se zúčastnil zahájení výstavby multifunkční haly v Arena Brno

Dnes na brněnském výstavišti začala výstavba multifunkční haly Arena Brno, která je investicí téměř za šest miliard korun. Tato hala představuje jedinečný projekt, který slouží jako strategická investice města Brna. Nová hala má pojmout 13.000 diváků a bude sloužit primárně hokejovému klubu Kometě, ale také pro pořádání různých sportovních a kulturních akcí.

12. září 2023

Předseda Šebek na konferenci: Podpora ženského sportu je pro nás jednou z důležitých priorit

Svazoví činovníci, představitelé jednotlivých sportovních asociací, sportovkyně a účastníci z řad široké sportovní veřejnosti dnes debatovali na téma financování ženského sportu v České republice v rámci Euro Business Breakfast, kterou pořádal týdeník Euro.

6. září 2023

Vláda České republiky se na svém dnešním jednání zabývala tématem zákazu startu ruských a běloruských sportovců na sportovních akcích v ČR

Vláda ve svém usnesení potvrdila zákaz účasti reprezentantů Ruské federace a Běloruské republiky na akcích pořádaných na území České republiky. I nadále trvá striktní postoj České republiky a podpora restrikcí, které jsou i ve sportovním prostředí přijímány jako reakce na ruskou invazi na Ukrajině.

6. září 2023

Iniciativa Aktivní ČESKO dnes zahájila AKTIVNÍ ZÁŘÍ

V prostorách poslanecké sněmovny byla dnes oficiálně odstartována celorepubliková kampaň na podporu pohybu AKTIVNÍ ZÁŘÍ, jejímž hrdým podporovatelem je právě také Národní sportovní agentura. 

6. září 2023

Předseda Ondřej Šebek vystoupil na konferenci „Ekonomika prevence“

Čeští i zahraniční odborníci, tvůrci politik na české i evropské úrovni či špičkoví sportovci, kteří vlastním příkladem dokážou motivovat ostatní k zdravějšímu životnímu stylu – ti všichni se sešli na třetí ročník konference Zdravotnického deníku Ekonomika prevence, který zaštítil předseda vlády České republiky Petr Fiala.

10. srpna 2023

Předseda NSA jednal s prezidentem Mezinárodní federace univerzitního sportu

V rámci pracovní cesty na Světové univerzitní hry se předseda Národní sportovní agentury osobně zúčastnil slavnostního zahájení her, kterému byli přítomni i vrcholní představitelé většiny zúčastněných zemí. Kromě společných schůzek byly na programu i bilaterální jednání s jednotlivými ministry sportu a předsedy jednotlivých národních sportovních agentur, vrcholnými představiteli sportovních svazů a ve volném čase podpora českých reprezentantů na sportovištích.

23. června 2023

Předseda NSA se zúčastnil slavnostního zahájení Evropských her v Krakově

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek se zúčastnil slavnostního zahájení Evropských her, které se konají v polském Krakově. V rámci své pracovní cesty využil předseda NSA této významné sportovní události k setkání a jednáním s desítkami ministrů sportů, předsedů sportovních agentur a činitelů evropských olympijských výborů.

29. května 2023

NSA již vyplácí prostředky v dotační výzvě „Můj klub“

Národní sportovní agentura přijala a zpracovává rekordních 9000 žádostí v rámci dotačních výzev “Můj klub” a „Můj klub – pohyb a zdraví“. Tato čísla představují vzrůst o polovinu ve srovnání s loňským rokem a svědčí o rostoucím zájmu dětských sportovních organizací o finanční podporu.

23. května 2023

Rekordní počet odborníků na zdravý životní styl se spojil v Nadačním fondu Aktivní ČESKO

“Pravidelný pohyb zaručí, že lidé budou méně nemocní, budou spokojenější a dožijí se stáří v co nejlepším zdraví. Stát ušetří peníze na zdravotní péči, firmy budou více prosperovat a pozitivně se změní nastavení celé společnosti,” taková témata řešili odborníci v pátek 19. května na Národním summitu Aktivní ČESKO, v jehož rámci slavnostně založili nadační fond, který bude bojovat za aktivnější životní styl Čechů.

19. května 2023

NSA společně s Iniciativou SHARE uspořádala informativní seminář o dotačních fondech EU zaměřených na sportovní infrastrukturu 

Národní sportovní agentura spolu s Iniciativou SHARE Evropské komise uspořádala seminář zaměřený na možnosti využití dotačních fondů Evropské unie k podpoře sportu a sportovní infrastruktury. Tento odborný seminář přinesl nové perspektivy a podněty pro rozvoj sportu v České republice.

12. května 2023

Rada NSA zvolila předsednictvo rozhodčího soudu a přijala stanovisko k účasti ruských sportovců

Rada Národní sportovní agentury (Ondřej Šebek – předseda, Roman Brandýs – místopředseda, František Horák – člen rady) na svém pravidelném zasedání zvolila členy předsednictva Národního rozhodčího soudu pro sport, zaujala postoj NSA k účasti Rusů na akcích v České republice, určila termín pro zpracování akčního plánu NSA pro rok 2024 nebo rozhodla o zpracování tříletého plánu VSA MD a VSA.

10. května 2023

Vzniká Nadační fond Aktivní Česko, který chce zlepšit životní styl Čechů

„Až 8 miliard eur ročně by se ušetřilo na zdravotní péči v Evropě, kdyby se lidé věnovali alespoň 150 minut týdně intenzivnější pohybové aktivitě. Nedostatek pohybu má fatální důsledky na fyzické i duševní zdraví občanů a v České republice se k plošnému problému navíc přidávají obrovské rozdíly napříč různými socioekonomickými skupinami,“ říká Ondřej Šebek, předseda Národní sportovní agentury, která se nyní spojila s dalšími společnostmi a odborníky z komerčního, neziskového i státního sektoru. Společně zakládají Nadační fond Aktivní Česko, s jehož pomocí chtějí zlepšit životní styl Čechů.

5. dubna 2023

Vláda ČR jmenovala novou Radu Národní sportovní agentury

V souvislosti se začátkem platnosti novely zákona o podpoře sportu, který upravuje fungování Národní sportovní agentury, jmenovala Vláda České republiky na svém středečním zasedání členy nové tříčlenné rady. 

29. března 2023

NSA nesouhlasí s postojem MOV ohledně účasti ruských a běloruských sportovců v mezinárodních soutěžích

Národní sportovní agentura zásadně nesouhlasí s rozhodnutím Mezinárodního olympijského výboru, který doporučil mezinárodním sportovním federacím, aby umožnily návrat neutrálních ruských a běloruských sportovců do soutěží. Předseda NSA Šebek bude konzultovat další kroky s evropskými partnery.

27. března 2023

Jednání s polským ministrem sportu a turismu

Předseda Národní sportovní agentury společně s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Vladimirem Balašem jednali s polským ministrem sportu a turismu Kamilem Bortniczukem. Tématy byly účast ruských a běloruských sportovců na Letních olympijských hrách 2024 v Paříži, spolupráce mezi Českem a Polskem při organizaci sportovních akcí, podpis memoranda o spolupráci a následně společná návštěva kvalifikace o EURO 2024 ve fotbale mezi Českem a Polskem.

25. března 2023

Předseda NSA podpořil české baseballisty na World Baseball Classic

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek podpořil české baseballisty na mistrovství světa v Tokio v rámci své zahraniční cesty do Japonska. Následovaly jednání s předsedou japonské Národní sportovní agentury, s poslankyní a bývalou předsedkyní Tokijského organizačního výboru olympijských a paralympijských her, s prezidentskou Japonského basketbalového svazu, se zástupci baseballových svazů a americké MLB Major League Baseball.

17. února 2023

Předseda NSA podpořil Českou boxerskou asociaci ohledně neúčasti na MS

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek se v pátek sešel s prezidentem České boxerské asociace (ČBA) Markem Šimákem, aby prodiskutovali postoj ČBA vůči účasK Rusů a Bělorusů na mistrovství světa. Marek Šimák informoval NSA, že Česká boxerská asociace kvůli účasK Rusů a Bělorusů pod jejich státními vlajkami se rozhodla společně s ostatními partnery jako jsou Spojené státy americké nebo Irsko k neúčasK na MS.

10. února 2023

Předseda NSA se zúčastnil setkání národních představitelů sportu

Předseda NSA Ondřej Šebek zastupoval Českou republiku na setkání národních představitelů sportu v návaznosti na úvahy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o zařazení ruských a běloruských sportovců do kvalifikačního cyklu Letních olympijských her v Paříži v roce 2024. 

10. února 2023

Společné jednání ministra zahraničí, předsedy NSA a předsedy ČOV k otázce účasti ruských sportovců na OH

O českém postoji k účasti ruských a běloruských sportovců na Letních olympijských hrách v Paříži 2024 jednali v pátek 10. února 2023 v Černínském paláci ministr zahraničí Jan Lipavský, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek. 

6. února 2023

První zasedání poradního týmu předsedy NSA

Ve čtvrtek 2. února 2023 proběhlo první zasedání poradního týmu předsedy NSA, kterého účastnil pověřený vedoucí týmu Petr Musil a členové Jiří Hamza, Karel Kovář, Petr Kubíček, Tomáš Novák a Zbyněk Sýkora.

1. února 2023

Předseda NSA jmenoval do funkce nového místopředsedu

Novým místopředsedou pro řízení a správu úřadu Národní sportovní agentury je od 1. února 2023 Mgr. František Horák.

26. ledna 2023

Předseda NSA se zúčastnil konference na podporu sportování mládeže

Krajský úřad Královéhradeckého kraje uspořádal pátý ročník konference na podporu sportování mládeže. Konference byla zahájena 22. ledna 2023, tedy v den zahájení Olympiády dětí a mládeže.

23. prosince 2022

NSA přesune část pracovních míst do nové pobočky v Ostravě

Jako reakce na nedostatečný počet dotačních odborníků a vysoké konkurenční prostředí na pracovním trhu v Praze vznikne nová pobočka Národní sportovní agentury v Ostravě, která od 1. ledna 2023 pomůže s rychlejší administrací a vyplácením sportovních dotací klubům, samosprávám a organizacím.

22. prosince 2022

Předseda NSA se setkal s představiteli střešních organizací

Ve středu v poledne proběhlo historicky první společné jednání předsedy Národní sportovní agentury a představitelů střešních sportovních organizací v České republice – České unie sportu, Českého olympijského výboru, České obce sokolské, Sdružení sportovních svazů České republiky a Českého paralympijského výboru.

21. prosince 2022

NSA dokončila administraci všech žádostí ve výzvě Provoz a údržba

Národní sportovní agentura ve zrychleném režimu dokončila během 4 týdnů administraci všech 2400 žádostí v dotační výzvě Provoz a údržba, což znamená, že ještě do konce roku získají sportoviště po celé České republice potřebnou dotaci na pomoc s úhradou cen energií.

1. prosince 2022

Předseda vlády uvedl do funkce nového předsedu NSA

Předseda vlády České republiky Petr Fiala uvedl ve čtvrtek 1. prosince do funkce nového předsedu Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka, který dosud vedl Český veslařský svaz. Šebek dříve působil i v pardubickém hokejovém klubu nebo jako člen výkonného výboru hokejového svazu.

30. listopadu 2022

Antidopingový výbor České republiky má nového ředitele

Po rezignaci dosavadního ředitele Antidopingového výboru České republiky Jiřího Janáka zvítězil ve výběrovém řízení Martin Čížek, který působí v Antidopingovém výboru ČR jako právník. Funkce se ujme 1. prosince 2022.

10. listopadu 2022

Memorandum o spolupráci mezi NSA a Klubem sportovních novinářů

Memorandum o spolupráci Národní sportovní agentury (dále NSA) a Klubu sportovních novinářů (dále KSN), které dnes podepsali předseda NSA Filip Neusser a předseda KSN Zdeněk Pavlis, se týká vzájemné spolupráce v oblasti propagace a rozvoje sportu v České republice. 

8. listopadu 2022

NSA uspořádala v rámci českého předsednictví antidopingovou konferenci

Národní sportovní agentura a Antidopingový výbor ČR v rámci předsednictví České republiky v Radě EU uspořádali mezinárodní antidopingovou konferenci, která se konala v pražském hotelu Diplomat a zúčastnilo se jich více než 100 delegátů.Národní sportovní agentura a Antidopingový výbor ČR v rámci předsednictví České republiky v Radě EU uspořádali mezinárodní antidopingovou konferenci, která se konala v pražském hotelu Diplomat a zúčastnilo se jich více než 100 delegátů.

1. listopadu 2022

Předseda NSA se zúčastnil Konference ministrů sportu Rady Evropy

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser se zúčastnil Konference ministrů sportu Rady Evropy v Antalyi. V rámci konference došlo k úspěšné prezentaci práce NSA v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie a dalších aktivitách týkajících se sportu.

 

19. října 2022

Ředitel Antidopingového výboru ČR oznámil odstoupení z funkce

Ředitel Antidopingového výboru České republiky Jiří Janák oznámil předsedovi Národní sportovní agentury Filipovi Neusserovi svou rezignaci k 30. listopadu 2022. Národní sportovní agentura v nejbližší lhůtě vypíše výběrové řízení na nového ředitele.

10. října 2022

NSA vypíše novou výzvu „Můj klub 2023 – Pohyb a zdraví“

V souvislosti s dosavadní zkušeností fungování dotační výzvy Můj klub se od nového roku rozdělí poskytování financí do dvou dotačních výzev, Můj klub 2023 a Můj klub 2023 – Pohyb a zdraví. Hlavním rozdílem je oddělení podpory dětí a mládeže, které sportují 1x týdně.

26. září 2022

V Praze odstartoval Evropský týden sportu

Národní sportovní agentura v rámci v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie uspořádala zahájení tradičního Evropského týdne sportu, jehož cílem je motivovat občany k aktivnímu životnímu stylu. Zároveň se Česká republika připojila k iniciativě Evropské komise na podporu zdravého životního stylu „HealthyLifestyle4All“.

23. září 2022

NSA uspořádala konferenci na téma udržitelnost a dostupnost sportovní infrastruktury

V rámci předsednictví České republiky v Evropské unii uspořádala Národní sportovní agentura konferenci na téma udržitelnost a dostupnost sportovní infrastruktury, které se zúčastnilo 250 delegátů z řad odborníků na veřejnou správu a infrastrukturu.

16. září 2022

ARENA BRNO s dotací NSA získala významného nájemce

Ještě před začátkem stavby získala ARENA BRNO vážného zájemce o pronájem, a to jednu z největších českých sportovních organizací OKTAGON MMA. ARENA BRNO, která byla nejlépe hodnoceným projektem v rámci dotační výzvy Národní sportovní agentury, se tak stane kromě brněnské Komety domovským stánkem také pro největší česko-slovenskou organizaci bojových sportů a její turnaje v Jihomoravském kraji.

6. září 2022

Národní sportovní agentura vypsala investiční dotační výzvy

Nové dotační výzvy zaměřené na investice vypsala začátkem září Národní sportovní agentura. Celková alokace činní 460 milionů korun a příjem žádostí bude spuštěn 15. září 2022. Oproti minulosti dochází k významné změně, a to v tom, že je vypsaná samostatná dotační výzva určená pro sportovní organizace a druhá samostatná dotační výzva určená pro územní samosprávné celky.

16. srpna 2022

Předseda NSA přijal pozvání od polského ministra sportu

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser přijal pozvání od polského ministra sportu a turistiky Kamila Bortniczuka na oficiální návštěvu Polské republiky. Součástí návštěvy bylo jednání v polské antidopingové agentuře POLADA, na Ministerstvu sportu a průmyslu, návštěva Národního stadionu Polska, univerzitních sportovišť a jednání ohledně Mistrovství Evropy v basketbale v Praze.

9. srpna 2022

NSA spustila příjem žádostí 2. kola Výzvy Můj klub 2022

Národní sportovní agentura vypsala 2. kolo výzvy „Můj klub 2022“. V 1. kole Výzvy Můj klub 2022 požádalo celkem 6905  sportovních organizací, kteří se zabývají pravidelným sportováním u dětí a mládeže. Alokace pro tuto výzvu je 1,6 mld. Kč.

28. července 2022

NSA vypsala výzvu „Provoz a údržba 2022“

Po schválení navýšení rozpočtu Národní sportovní agentury pro rok 2022 vypsala dnes NSA dotační výzvu „Provoz a údržba 2022“, která pomůže sportovním klubům po celé České republice s náklady na provoz sportovišť, zejména se zvyšujícími se cenami energií. Alokace této dotační výzvy je 385 milionů korun.

21. července 2022


NSA uspěla u Ministerstva financí s žádostí o půl miliardy

Národní sportovní agentura úspěšně vyjednala u Ministerstva financí navýšení rozpočtu pro letošní rok o 500 milionů korun, což pomůže sportovištím, které se potýkají s enormním nárůstem cen energií, pořadatelům významných sportovních akcí i nejmenším dětským sportovním klubům v rámci dotační výzvy „Můj klub“. 

23. června 2022


Předseda NSA promluvil na setkání valné hromady České unie sportu

Český sport prochází těžkým obdobím. Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser promluvil na valné hromadě České unie sportu (ČUS) v Nymburce o prioritách NSA a plánovaných akcích v rámci evropského předsednictví.

17. června 2022


Místopředsedkyně NSA přednášela na konferenci o veřejné podpoře, kterou organizoval ÚOHS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uspořádal další ročník konference o veřejné podpoře. Tentokrát na akci vystoupila i místopředsedkyně NSA Markéta Kabourková, která promluvila o veřejné podpoře ve sportu. 

9. června 2022


Irácký velvyslanec Falah Abdulhasan Abdulsada se setkal s předsedou NSA

Irácký velvyslanec Falah Abdulhasan Abdulsada se ve čtvrtek setkal s předsedou Národní sportovní agentury Filipem Neusserem. Společně jednali o vzájemné spolupráci ve sportovním prostředí mezi Irákem a Českou republikou.

9. června 2022


Na fotbalové fanoušky v Jemnici už nebude pršet. Tribuna má novou střechu.

Zastřešení tribuny fotbalového hřiště v Jemnici podpořila NSA dotací. Zajímavostí je, že Jemnické hřiště pro fotbalisty leží v Zámeckém parku. Konečnou podobu tribuny tedy realizátoři museli konzultovat s Památkovým úřadem.

2. června 2022


V Teplicích si děti zakopaly na turnaji McDonald’s Cup

Mladí fotbalisté z celé republiky se sjeli v Teplicích. V reálných utkáních McDonald’s Cupu a za podpory fandících spolužáků a rodičů zažili malí fotbalisté a fotbalistky neopakovatelné momenty štěstí spojené s aktivním sportem.

2. června 2022


Kladno úspěšně prošlo kontrolou a je blízko získání dotace z NSA

Národní sportovní agentura dokončila kontrolu žádosti na opravu zimního stadionu v Kladně. Město žádá v rámci dotační výzvy Nadregionální sportovní infrastruktura o 142 milionů korun.

24. května 2022


NSA podpořila výstavbu multifunkčního objektu na hřišti v Krhové

Zázemí pro sportoviště, terasu, sociální zařízení a venkovní workoutové hřiště dostalo sportoviště v obci Krhová. Projekt podpořila Národní sportovní agentura dotací ve výši 5 753 404,- Kč.

18. května 2022


Česko bude při evropském předsednictví prosazovat udržitelná sportoviště

Česko bude při předsednictví v Radě Evropské unie od začátku července prosazovat dostupnou a udržitelnou sportovní infrastrukturu. NSA chce také podpořit sportoviště, která trpí rostoucí cenou energií a jejich provoz tak výrazně prodražuje.

17. května 2022


NSA informovala sportovní svazy o vzniku Národního rozhodčího soudu pro sport

Na dnešním setkání se sportovními svazy informovali zástupci Národní sportovní agentury a Antidopingového výboru o vzniku Národního rozhodčího soudu pro sport (NRSPS), jeho budoucím fungování a dopadu na činnost sportovních svazů.

12. května 2022


Předseda NSA se setkal s ředitelkou Evropské komise Themis Christophidou

Vrchní ředitelka Evropské komise odpovědná za politiku EU v oblasti vzdělávání, mládeže, kultury, a sportu (EAC) se ve středu setkala s předsedou Národní sportovní agentury Filipem Neusserem. Společně diskutovali o českém předsednictví v Radě Evropské Unie a udržitelné a přístupné sportovní infrastruktuře.

5. května 2022


NSA zahájí jednání s Ministerstvem financí ohledně výzvy „Provoz a údržba“

Vzhledem ke kritické situaci sportovišť způsobené vysokým nárůstem cen energií v posledním půl roce požádal předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser o jednání ministra financí Zbyňka Stanjuru. K tomuto jednání získal předseda Neusser podporu všech členů Podvýboru pro sport Poslanecké sněmovny.

31. března 2022


NSA zahájila vyplácení klíčové dotační výzvy Můj klub 2022

Národní sportovní agentura zahájila vyplácení dotační výzvy Můj klub, díky které je financováno zhruba 7000 dětských a mládežnických sportovních klubů v České republice. Letošní alokace je 1,5 miliardy korun a Můj klub tak patří mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.

22. března 2022

Multifunkční hala v Brně získá dotaci z NSA

Prvním projektem, který splnil veškeré podmínky žádosti Národní sportovní agentury z dotační výzvy Nadregionální sportovní infrastruktura je projekt multifunkční haly v Brně. Po kontrole veškerých dokumentů projekt úspěšně prošel i odborným posouzením externího znalce ohledně podmínek 3E (efektivita, hospodárnost, účelnost) a získává tak dotaci z Národní sportovní agentury. 

17. března 2022

Předseda NSA se setkal s polským ministrem sportu

Polský ministr sportu a turismu Kamil Bortniczuk se v rámci návštěvy České republiky setkal také s předsedou Národní sportovní agentury Filipem Neusserem. Společně jednali zejména o dopadech ruské agrese vůči Ukrajině na sportovní prostředí, vlivu protiruských sankcí na evropský a světový sport a plánech v oblasti sportu pro české předsednictví v Radě Evropské unie.

26. února 2022

NSA zastavila vydávání povolení ke vstupu do ČR pro ruské sportovce

V návaznosti na kroky Vlády ČR Národní sportovní agentura s okamžitou platností ode dne 26. února 2022 pozastavila veškeré procesy s vydáváním povolení ke vstupu pro sportovce z Ruské federace na území České republiky. Kvůli nutnosti jednotného postupu českého sportovního prostředí vůči mezinárodním utkáním s reprezentací Ruska svolává předseda NSA Filip Neusser na neděli konferenci s předsedy největších českých sportovních svazů.

28. ledna 2022

Předseda NSA navštívil sportoviště ve Znojmě

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser přijal pozvání starosty města Jakuba Malačky a v minulém týdnu navštívil město Znojmo v rámci kontrolního dne na staveništi krytého bazénu Louka. V průběhu celodenního programu si předseda Agentury prohlédl znojemská sportoviště a komunikoval s vedením města ohledně možností využití dotačních programů Národní sportovní agentury.

28. ledna 2022

Vedení NSA navrhlo odměny za Peking

Vedení Národní sportovní agentury dnes navrhlo kompletní odměny sportovcům, kteří na letošních olympijských a paralympijských v Pekingu získají medaile. Odměny zůstávají stejné jako při loňských hrách v Tokiu, nejvyšší nárůst oproti posledním zimním hrám pocítí v případě vítězství hokejisté. Definitivní potvrzení výše bude možné po schválení státního rozpočtu.

20. ledna 2022

NSA vyjednává pomoc sportovištím postižených energetickou krizí

Vysoký nárůst cen energií komplikuje provoz sportovišť po celé České republice. Pracovní skupina „Sport v klubech“ Národní rady pro sport se tomuto tématu věnovala na svém lednovém zasedání, na stejné téma odpovídal poslancům předseda NSA Filip Neusser na Podvýboru pro sport v Poslanecké sněmovně. Ve středu odpoledne rovněž proběhlo jednání se zástupci pražského magistrátu.

20. prosince 2021

NSA vyplatí olympioniky a zimní sporty nejrychleji v historii

I přes plánované rozpočtové provizorium, které v současnosti neumožňuje vypsání nových dotačních výzev pro rok 2022, se podařilo vedení Národní sportovní agentury domluvit s Ministerstvem financí na mimořádném uvolnění 100 milionů tak, aby mohlo dojít k zajištění olympijské a paralympijské výpravy na Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu.

14. prosince 2021

NSA rozhodla o rozdělení dotací ve výzvě Investice do 10 milionů

Národní sportovní agentura rozhodla o rozdělení dotací v dotační výzvě „Sportovní infrastruktura – Investice do 10 milionů korun“. 84 úspěšných žadatelů si rozdělí více než 370 milionů.

1. prosince 2021

NSA představila kritéria financování sportovních svazů pro rok 2022

Národní sportovní agentura představila na setkání se zástupci sportovních svazů kritéria rozdělování finančních prostředků jednotlivým sportům pro rok 2022. Novinkou je rozdělení sportů do kategorií individuální – kolektivní a následně olympijské – neolympijské s cílem vyšší podpory reprezentací olympijských sportů.

23. listopadu 2021

NSA zjistila při kontrole žádostí „nadregionů“ vysoký počet chyb

Národní sportovní agentura zjistila při kontrole žádostí dotační výzvy „Nadregionální sportovní infrastruktura 2021“ vysoký počet chyb. V současné době probíhá mezi Národní sportovní agenturou a dotyčnými žadateli komunikace, zda-li bude možné tyto vady odstranit či nikoli.

5. listopadu 2021

Sdružení sportovních svazů České republiky oslavilo 30 let fungování

Ve čtvrtek 4. listopadu se v prostorách Letenského zámečku v Praze uskutečnilo setkání zástupců sdružení Sportovních svazů České republiky a jeho členských svazů u příležitosti oslav 30 let novodobého působení Sdružení. Pozvání na slavnostní akt, přesunutý kvůli epidemiologické situaci z listopadu 2020, přijal také předseda NSA Filip Neusser, který spolu s předsedou Sdružení Zdeňkem Ertlem.

1. listopadu 2021

Národní sportovní agentura představila nové složení Arbitrážní komise

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser jmenoval k 1. listopadu 2021 nové složení Arbitrážní komise Národní sportovní agentury. Novou předsedkyní komise se stala JUDr. Markéta Vochoská Haindlová, LL. M.

26. října 2021

Poprvé v novém složení zasedla Národní rada pro sport

V pondělí 25. října 2021 se poprvé v novém složení osobně sešli členové Národní rady pro sport. V čele s předsedou Národní sportovní agentury i poradního orgánu Národní rady pro sport Filipem Neusserem se v kongresovém sále hotelu Courtyard Prague City sešlo osobně více než polovina členů rady, další členové včetně zástupců expertních skupin byli připojeni online.

22. října 2021

NSA zahájila příjem žádostí dotační výzvy Můj klub 2022

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „Můj klub 2022“, která představuje největší sportovní dotační podporu v České republice. V loňském roce o dotaci v rámci této výzvy požádalo více než 7500 mládežnických sportovních klubů, které si rozdělily přes 1,5 miliardy.  „Můj klub“ tak patří mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice. 

29. září 2021

NSA si díky spolupráci s Vysokou školou ekonomickou vychová odborníky na dotační problematiku

Národní sportovní agentura reaguje na nedostatek odborníků věnující se dotační problematice na pracovním trhu podepsáním Memoranda o spolupráci s Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze, díky kterému se studenti magisterského a doktorského programu budou moci v rámci stáží seznámit s prací ve státním sektoru a zároveň mohou pomoci s administrací důležitých dotačních titulů.

23. září 2021

Předseda NSA Neusser zahájil nový ročník hokejové Univerzitní ligy

S podporou Národní sportovní agentury se tento víkend rozjede již třetí ročník Univerzitní ligy ledního hokeje. V úvodním zápase na sebe narazí hokejisté BO Ostrava Vítkovice Steel proti VUT Cavaliers Brno. V letošním roce rozdělila Národní sportovní agentura do univerzitního sportu částku 65 milionů korun.

10. září 2021

Vedení Národní sportovní agentury navštívilo zástupce projektu na podporu pohybu dětí LOKOMOCE

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser navštívil během pracovního výjezdu na Jižní Moravu Mateřskou školu Božetěchova v Brně. Během setkání s dětmi i vedením školy podpořil projekt Lokomoce, který na této MŠ využívají a podpořil snahu o jeho rozšíření po celé České republice.

3. září 2021

Národní sportovní agentura podpoří snahu o vyšší účast kolektivních sportů na olympijských hrách

Na tiskové konferenci při příležitosti sto dnů ve funkci předsedy Národní sportovní agentury dnes Filip Neusser v prostorách Radlické kulturní sportovny představil program NSA na následující měsíce a shrnul své dosavadní působení.

13. srpna 2021

Národní sportovní agentura vyhlásila Výzvu Regiony 2021

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser dnes na tiskovém brífinku představil novinářům novou investiční Výzvu Regiony 2021, kterou Agentura reaguje na nedávné zrušení Výzvy Investice nad 10 milionů. Nová Výzva má vyšší alokaci, takže by měla podpořit větší množství projektů i dát více času na start realizace. 

2. srpna 2021

Vedení NSA schválilo odměny medailovým olympionikům

Vedení Národní sportovní agentury dnes schválilo odměny sportovcům, kteří na letošních olympijských hrách v Tokiu získají medaili. Odměny zůstávají na stejné výši jako při posledních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

19. července 2021

Výjimka pro zahraniční sportovce při vstupu do České republiky

Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury možnost výjimek pro vstup do České republiky zahraničním sportovcům z extrémně rizikových zemí. Díky tomu není ohroženo pořádání mezinárodních soutěžních utkání a mistrovství v České republice.

30. června 2021

Předseda NSA Neusser jmenoval novou Národní radu pro sport

Předseda Národní sportovní agentury dnes jmenoval nové členy Národní rady pro sport, poradního orgánu předsedy NSA. Společně se zvolením nových členů dochází k úpravě konceptu fungování, kdy bylo v rámci Rady vytvořeno sedm pracovních skupin, ve kterých zasednou vždy tři členové Rady a k dispozici budou mít ještě experty z dané oblasti. Celkem bylo dnes jmenováno 21 členů Národní rady pro sport a 28 expertů. 

28. června 2021

Novým předsedou Antidopingového výboru se stal Jiří Janák

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser dnes v sídle Antidopingového výboru ČR jmenoval nového předsedu této organizace, Jiřího Janáka. Ten v čele Antidopingového výboru nahrazuje Petru Volkovou, která se do výběrového řízení vypsaného Národní sportovní agenturou nepřihlásila.

8. června 2021

Vyhlášení výběrového řízení na ředitele Antidopingového výboru

Národní sportovní agentura dnes vypsala výběrové řízení na pozici ředitele Antidopingového výboru. Případní zájemci se mohou hlásit do 13. června 2021.

3. června 2021

Spuštění výzvy Movité investice 2021

Prvního června byl zahájen příjem žádostí investiční Výzvy Movité investice 2021. Výzva patří pod dotační investiční program Materiálně technická základna sportu – movité investice 2020-2024. Výzva je zaměřena na pořízení dlouhodobého hmotného movitého majetku a dlouhodobého nehmotného majetku sportovním svazem určeného pro zajištění sportovní přípravy a/nebo sportovních soutěží, zejména v oblasti sportovní reprezentace a talentované mládeže.

25. května 2021

Vypsání výběrových řízení na místopředsedy

Národní sportovní agentura vypsala ke 24. květnu výběrová řízení na oba posty místopředsedy, která jsou k dispozici na webu a Úřední desce. Obě výběrová řízení jsou k dispozici pro žadatele do 14. června, poté proběhnou pohovory se zájemci a předpoklad nástupu na obě pozice je 1. července.

18. května 2021

Nový předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser poprvé vystoupil před novináři

Na tiskovém briefingu předstoupil v úterý 18. května před novináře nový předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser. Ve funkci nahradil Milana Hniličku, který v pondělí rezignoval z osobních důvodů. Neusser je bývalým brankářem v pozemním hokeji a před působením svazu chytal ve Velké Británii, Německu, Španělsku nebo Itálii. 

29. dubna 2021

Memorandum o spolupráci má pomoci podnikatelům ve sportovním segmentu

Na dlouhodobé spolupráci a kooperaci při komunikaci i tvorbě projektů se dohodli zástupci Národní sportovní agentury a Hospodářské komory České republiky. Svou dohodu stvrdili 28. dubna 2021 podpisem memoranda o spolupráci předseda NSA Milan Hnilička a prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Memorandum by mělo pomoci ve společných aktivitách týkajících se hlavně sportování dětí, mládeže a amatérů v České republice.

23. března 2021

Národní sportovní agentura zahájila vyplácení sportovních svazů

Rozhodnutí o udělení dotace, nebo již samotné finance na účtu má k dnešnímu dni 105 sportovních svazů z celkové počtu 129 žadatelů. Sportovní svazy žádají nově pouze v jedné výzvě „Podpora sportovních svazů“, která sjednotila v minulosti zvlášť vypisované výzvy na podporu reprezentací, talentové mládeže a organizaci sportovních soutěží. Celý proces se podařilo oproti minulým letům o několik měsíců urychlit.

23. února 2021

NSA začala vyplácet program Můj klub. První příjemci již mají finance na účtu.

Dotační program Můj klub je největší program na podporu dětského sportu v České republice – letos přes něj Národní sportovní agentura podpoří napřímo více než 7100 mládežnických oddílů a patří tak mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.

18. února 2021

I přes koronavirovou situaci registruje NSA vysoký zájem v programu VSA

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci, která ovlivňuje pořádání sportovních akcí, registruje Národní sportovní agentura žádosti v dotační výzvě Vrcholové sportovní akce 2021 za více než půl miliardy korun. Poptávka tak výrazně převyšuje dvousetmilionovou alokaci.

15. února 2021

Výjimka z karantény pro profesionály a reprezentanty

Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury výjimku pro profesionální sportovce, reprezentanty a ostatní členy nezbytné pro konání akce – od dnešního dne při cestách z tmavě červených zemí nebudou muset do pětidenní karantény. Podmínkou jsou přísná bezpečnostní opatření a tzv. „bublina“.

11. února 2021

Národní sportovní agentura výrazně navyšuje přímou podporu malým klubům

Vzhledem k rekordnímu zájmu o dotační programy vypsané Národní sportovní agenturou rozhodl předseda NSA Milan Hnilička o navýšení alokace programu Provoz a údržba o 100 milionů korun na půl miliardy. Společně s navýšením programu Můj klub o 144 milionů korun bude letos přímá podpora sportovních klubů nejvyšší v historii.

21. ledna 2021

Lednové zasedání Národní rady pro sport

V pondělí 18. ledna proběhlo třetí zasedání Národní rady pro sport. Mezi hlavní témata patřily kritéria věcného hodnocení u dotací určených sportovním svazům, opatření k zajištění účasti sportovců na mezinárodních sportovních soutěžích ve vztahu k celosvětové pandemii COVID-19 nebo zpráva o dosavadním postupu při poskytování podpor.

12. ledna 2021

Výsledky výzkumů: Míry popularity sportu v České republice 2020, Finanční náročnosti provozování sportů z hlediska pořízení potřebné výstroje a výzbroje

Národní sportovní agentura (NSA) zrealizovala ve druhé polovině října 2020 rozsáhlý výzkum zaměřený na vztah ke sportu a míru popularity jednotlivých sportů v ČR. Sběr dat probíhal formou on-line dotazování na panelu respondentů společnostiEuropean National Panels s.r.o. Společnost European National Panels s.r.o.disponuje největším panelem respondentů v Českérepublice, což umožnilo zrealizovat reprezentativní výzkum s účastí 5 tisíc respondentů. Kvótními kritérii pro reprezentativní sběr byly věk (18+), pohlaví, region a vzdělání ve struktuře obecné populace ČR k 31.12.2019 dle údajů Českého statistického úřadu.

12. ledna 2021

Výzkum míry popularity sportu v ČR

Národní sportovní agentura (NSA) v rámci říjnového výzkumu zjišťovala vztah Čechů ke sportu, a jak jsou podle nich jednotlivé sporty atraktivní z diváckého pohledu a z pohledu jejich aktivního provozování. Výzkum patří mezi kritéria pro rozdělování financí v rámci výzvy Podpora sportovních svazů 2021.

29. prosince 2020

NSA registruje rekordní zájem o regionální investiční dotace

Národní sportovní agentura během pouhých 36 hodin od spuštění příjmu žádostí do dotačního programu „Regionální sportovní infrastruktura“ registrovala žádosti za 805 milionů Kč., což výrazně převyšovalo původní alokaci 600 milionů pro celý program. Vedení NSA ihned zareagovalo a zdvojnásobilo alokaci určenou pro tento dotační program na 1,2 miliardy Kč.

16. prosince 2020

NSA zveřejnila novou výzvu na podporu sportovních svazů

Národní sportovní agentura v pondělí zveřejnila zcela nově pojatou výzvu na podporu sportovních svazů, která ulehčí svazům v administraci. Nově na doposud vyhlašované oblasti podpory bude stačit svazům pouze jedna žádost. Výzva obsahuje i zvláštní podmínky pro Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR), jejichž dotace bude vzhledem k nedávným událostem prověřována ve zvláštním režimu.

8. prosince 2020

Výkladové stanovisko Národní sportovní agentury k opatřením Ministerstva zdravotnictví platným od 8. 12. 2020

KDO NEMUSÍ NOSIT ROUŠKU (respirátor, ústenku, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének) od 8. 12. 2020:

1. prosince 2020

Vláda schválila Národní sportovní agentuře 2,3 miliardy na restart sportu

Vláda ČR na svém pondělním zasedání schválila materiál Národní sportovní agentury „Podpora sportovní infrastruktury – Restart sportu“ s alokací 2 300 milionů Kč. Schválený materiál je předkládán v souvislosti s řešením dopadů pandemie koronaviru COVID-19 na sektor sportu a urychlení rozvoje sportovní infrastruktury. 

3. listopadu 2020

Profesionálové se vrací do práce. Včetně sportovních soutěží

Návrat profesionálního sportu oznámili dnes na tiskové konferenci Národní sportovní agentury předseda NSA Milan Hnilička, předseda Českého hokeje Tomáš Král, předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda a generální manažer reprezentace basketbalistů Michal Šob. V Síni slávy Českého hokeje, kde se tisková konference pořádala, oznámil Hnilička výsledky včerejšího jednání vlády.

14. října 2020

Vláda schválila vypsání programu COVID - Sport 2

Vláda České republiky na svém dnešním zasedání schválila vypsání programu COVID – Sport 2, který je určen na podporu sportovních soutěží a mezi oprávněné žadatele patří profesionální a poloprofesionální sportovní kluby. Administrovat tento dotační program bude Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

21. září 2020

NSA vypsala klíčovou dotační výzvu Můj klub 2021

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „MŮJ KLUB 2021“, která představuje největší sportovní dotační podporu v České republice. Prostřednictvím této výzvy Národní sportovní agentura ročně financuje více než 6000 mládežnických sportovních organizací a patří tak mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.  

30. července 2020

První setkání se svazy přineslo spoustu podnětů

Ve středu devětadvacátého července se v pražském hotelu Clarion uskutečnilo historicky první setkání vedení Národní sportovní agentury s představiteli sportovních svazů. Více než devadesát zástupců sportů od nejmenších až po ty velké. Vedení agentury v čele s předsedou Milanem Hniličkou a místopředsedy Ivo Lukšem a Michalem Janebou představilo budoucnost financování českého sportu skrz dotační programy.

20. července 2020

Memorandum o spolupráci má pomoci rozvoji sportovní infrastruktury v ČR

V pondělí 20. července došlo k slavnostnímu podepsání Memoranda o spolupráci mezi Národní sportovní agenturou, Českým vysokým učením technickým v Praze, Českou Komorou Architektů a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Signatáři memoranda se budou podílet na přípravě technokraticky objektivních materiálů, které budou sloužit jako podklad pro rozvoj sportovní infrastruktury v České republice.

30. června 2020

Největší setkání v historii. Agentura chce změnit pojetí a zlepšit marketing sportu handicapovaných

V úterý 30. června proběhlo v pražském hotelu Clarion pod hlavičkou Národní sportovní agentury dosud největší setkání se zástupci parasportu. V rámci celého dne věnovaného handicapovaným sportovcům nejprve proběhl dopolední seminář k předkládání koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce, který byl určený primárně pro zástupce jednotlivých druhů handicapu a na to navazujících sportů. 

25. června 2020

Poprvé se sešla Národní rada pro sport. Chce cílit na financování trenérů a sportovní infrastruktury

Ve čtvrtek 25. května se v pražském hotelu Clarion poprvé sešla Národní rada pro sport. Poradní orgán předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky má celkem 27 členů včetně zástupců sportovců, šéfů sportovních organizací a dalších odborníků na problematiku financování sportu v České republice.

15. června 2020

NSA spustila příjem žádostí do programu COVID - Sport

Národní sportovní agentura představila konkrétní parametry výzvy programu COVID – Sport. Od 13 hodin spustila přijímání žádostí od sportovních organizací, kterým rozdělí jednu miliardu korun. Žadatelé by měli získat finance, pokud splní podmínky v rozmezí 3 – 4 týdnů. Program schválila Vláda ČR 1. června 2020.

2. června 2020

Vláda schválila miliardu pro program COVID – Sport

Předseda Vlády Andrej Babiš a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička dnes na tiskové konferenci představili program restartu sportu v České republice. Díky programu s názvem COVID-Sport půjde na pomoc sportovním organizacím miliarda korun. Program, který má sportovním organizacím pomoci pokrýt výpadek příjmů během epidemiologické krize, schválila v pondělí vláda.

6. září 2023

Iniciativa Aktivní ČESKO dnes zahájila AKTIVNÍ ZÁŘÍ

V prostorách poslanecké sněmovny byla dnes oficiálně odstartována celorepubliková kampaň na podporu pohybu AKTIVNÍ ZÁŘÍ, jejímž hrdým podporovatelem je právě také Národní sportovní agentura. 

29. května 2020

Český antidopingový výbor má nové vedení

Tisková zpráva ke stažení v PDF. Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a místopředseda Michal Janeba dnes jmenovali na základě výsledků výběrového řízení s účinností od 1. června 2020 do funkce ředitelky Antidopingového výboru České republiky paní Petru Volkovou. Antidopingový výbor ČR (ADV ČR) je nejvyšší orgán a výhradní odborné…

27. května 2020

Návrh na změnu některých daňových zákonů v souvislosti s výskytem koronaviru

Vláda České republiky na svém zasedání v pondělí 25. května 2020 schválila návrh zákona,kterým se mění některé daňové zákony a výrazně se dotýkají i sportovního prostředí. Protopřinášíme výklad Národní sportovní agentury, který je určen zejména pro sportovníorganizace organizující sportovní události, společnosti provozující lyžařské areály…

1. března 2020

Roadshow Národní sportovní agentury úspěšně zahájena

Tisková zpráva ke stažení v PDF Unikátní projekt v rámci českého sportu, Roadshow Národní sportovní agentury po všech krajích má za sebou první dvě zastávky – ve čtvrtek 27. února proběhlo setkání pro zástupce sportovních klubů, měst a obcí Jihomoravského kraje v hale Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a o den později…

20. února 2020

Startuje Roadshow po všech krajích ČR

Tisková zpráva ke stažení v PDF Národní sportovní agentura plánuje na rok 2020 unikátní projekt, který v rámci sportu v České republice dosud nikdy neproběhl. Vedení Agentury se rozhodlo uspořádat tzv. Roadshow po všech republice, v jejímž rámci proběhne v jednom z měst každého kraje celodenní program pro zástupce hejtmanů a sportovních svazů z dané oblasti….

4. února 2020

Národní sportovní agentura zahájila svou činnost

Tisková zpráva ke stažení v PDF (Praha, 4. února 2020) Úvodní tiskovou konferencí oficiálně představila svou činnost nově založená Národní sportovní agentura, ústřední orgán státní správy. Zahajovací tisková konference proběhla symbolicky v aule historické budovy Tyršova domu na Malé Straně v Praze. Za přítomnosti novinářů zde byla představena vize financování českého sportu…

15 října, 2019

Vedení Národní sportovní agentury je kompletní

Tisková zpráva ke stažení v PDF (Praha, 15. října 2019) Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička jmenoval své dva místopředsedy, Mgr. Iva Lukše a Ing. Michala Janebu. Národní sportovní agentura začíná nabírat první zaměstnance a připravuje se na převzetí kompetencí od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Předseda Národní sportovní agentury

Skip to content