Národní sportovní agentura

26. září 2023

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 26. září setkal s předsedou Národní sportovní agentury Ondřejem Šebkem

Návštěva premiéra byla tak první od doby zvolení nového vedení NSA. Na programu jednání bylo kromě agendy NSA, také řešení rozpočtové položky pro Národní sportovní agenturu na rok 2024.

18. září 2023

Předseda NSA Ondřej Šebek se zúčastnil zahájení výstavby multifunkční haly v Arena Brno

Dnes na brněnském výstavišti začala výstavba multifunkční haly Arena Brno, která je investicí téměř za šest miliard korun. Tato hala představuje jedinečný projekt, který slouží jako strategická investice města Brna. Nová hala má pojmout 13.000 diváků a bude sloužit primárně hokejovému klubu Kometě, ale také pro pořádání různých sportovních a kulturních akcí.

12. září 2023

Předseda Šebek na konferenci: Podpora ženského sportu je pro nás jednou z důležitých priorit

Svazoví činovníci, představitelé jednotlivých sportovních asociací, sportovkyně a účastníci z řad široké sportovní veřejnosti dnes debatovali na téma financování ženského sportu v České republice v rámci Euro Business Breakfast, kterou pořádal týdeník Euro.

6. září 2023

Vláda České republiky se na svém dnešním jednání zabývala tématem zákazu startu ruských a běloruských sportovců na sportovních akcích v ČR

Vláda ve svém usnesení potvrdila zákaz účasti reprezentantů Ruské federace a Běloruské republiky na akcích pořádaných na území České republiky. I nadále trvá striktní postoj České republiky a podpora restrikcí, které jsou i ve sportovním prostředí přijímány jako reakce na ruskou invazi na Ukrajině.

6. září 2023

Iniciativa Aktivní ČESKO dnes zahájila AKTIVNÍ ZÁŘÍ

V prostorách poslanecké sněmovny byla dnes oficiálně odstartována celorepubliková kampaň na podporu pohybu AKTIVNÍ ZÁŘÍ, jejímž hrdým podporovatelem je právě také Národní sportovní agentura. 

6. září 2023

Předseda Ondřej Šebek vystoupil na konferenci „Ekonomika prevence“

Čeští i zahraniční odborníci, tvůrci politik na české i evropské úrovni či špičkoví sportovci, kteří vlastním příkladem dokážou motivovat ostatní k zdravějšímu životnímu stylu – ti všichni se sešli na třetí ročník konference Zdravotnického deníku Ekonomika prevence, který zaštítil předseda vlády České republiky Petr Fiala.

10. srpna 2023

Předseda NSA jednal s prezidentem Mezinárodní federace univerzitního sportu

V rámci pracovní cesty na Světové univerzitní hry se předseda Národní sportovní agentury osobně zúčastnil slavnostního zahájení her, kterému byli přítomni i vrcholní představitelé většiny zúčastněných zemí. Kromě společných schůzek byly na programu i bilaterální jednání s jednotlivými ministry sportu a předsedy jednotlivých národních sportovních agentur, vrcholnými představiteli sportovních svazů a ve volném čase podpora českých reprezentantů na sportovištích.

23. června 2023

Předseda NSA se zúčastnil slavnostního zahájení Evropských her v Krakově

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek se zúčastnil slavnostního zahájení Evropských her, které se konají v polském Krakově. V rámci své pracovní cesty využil předseda NSA této významné sportovní události k setkání a jednáním s desítkami ministrů sportů, předsedů sportovních agentur a činitelů evropských olympijských výborů.

29. května 2023

NSA již vyplácí prostředky v dotační výzvě „Můj klub“

Národní sportovní agentura přijala a zpracovává rekordních 9000 žádostí v rámci dotačních výzev “Můj klub” a „Můj klub – pohyb a zdraví“. Tato čísla představují vzrůst o polovinu ve srovnání s loňským rokem a svědčí o rostoucím zájmu dětských sportovních organizací o finanční podporu.

23. května 2023

Rekordní počet odborníků na zdravý životní styl se spojil v Nadačním fondu Aktivní ČESKO

“Pravidelný pohyb zaručí, že lidé budou méně nemocní, budou spokojenější a dožijí se stáří v co nejlepším zdraví. Stát ušetří peníze na zdravotní péči, firmy budou více prosperovat a pozitivně se změní nastavení celé společnosti,” taková témata řešili odborníci v pátek 19. května na Národním summitu Aktivní ČESKO, v jehož rámci slavnostně založili nadační fond, který bude bojovat za aktivnější životní styl Čechů.

19. května 2023

NSA společně s Iniciativou SHARE uspořádala informativní seminář o dotačních fondech EU zaměřených na sportovní infrastrukturu 

Národní sportovní agentura spolu s Iniciativou SHARE Evropské komise uspořádala seminář zaměřený na možnosti využití dotačních fondů Evropské unie k podpoře sportu a sportovní infrastruktury. Tento odborný seminář přinesl nové perspektivy a podněty pro rozvoj sportu v České republice.

12. května 2023

Rada NSA zvolila předsednictvo rozhodčího soudu a přijala stanovisko k účasti ruských sportovců

Rada Národní sportovní agentury (Ondřej Šebek – předseda, Roman Brandýs – místopředseda, František Horák – člen rady) na svém pravidelném zasedání zvolila členy předsednictva Národního rozhodčího soudu pro sport, zaujala postoj NSA k účasti Rusů na akcích v České republice, určila termín pro zpracování akčního plánu NSA pro rok 2024 nebo rozhodla o zpracování tříletého plánu VSA MD a VSA.

10. května 2023

Vzniká Nadační fond Aktivní Česko, který chce zlepšit životní styl Čechů

„Až 8 miliard eur ročně by se ušetřilo na zdravotní péči v Evropě, kdyby se lidé věnovali alespoň 150 minut týdně intenzivnější pohybové aktivitě. Nedostatek pohybu má fatální důsledky na fyzické i duševní zdraví občanů a v České republice se k plošnému problému navíc přidávají obrovské rozdíly napříč různými socioekonomickými skupinami,“ říká Ondřej Šebek, předseda Národní sportovní agentury, která se nyní spojila s dalšími společnostmi a odborníky z komerčního, neziskového i státního sektoru. Společně zakládají Nadační fond Aktivní Česko, s jehož pomocí chtějí zlepšit životní styl Čechů.

5. dubna 2023

Vláda ČR jmenovala novou Radu Národní sportovní agentury

V souvislosti se začátkem platnosti novely zákona o podpoře sportu, který upravuje fungování Národní sportovní agentury, jmenovala Vláda České republiky na svém středečním zasedání členy nové tříčlenné rady. 

29. března 2023

NSA nesouhlasí s postojem MOV ohledně účasti ruských a běloruských sportovců v mezinárodních soutěžích

Národní sportovní agentura zásadně nesouhlasí s rozhodnutím Mezinárodního olympijského výboru, který doporučil mezinárodním sportovním federacím, aby umožnily návrat neutrálních ruských a běloruských sportovců do soutěží. Předseda NSA Šebek bude konzultovat další kroky s evropskými partnery.

27. března 2023

Jednání s polským ministrem sportu a turismu

Předseda Národní sportovní agentury společně s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Vladimirem Balašem jednali s polským ministrem sportu a turismu Kamilem Bortniczukem. Tématy byly účast ruských a běloruských sportovců na Letních olympijských hrách 2024 v Paříži, spolupráce mezi Českem a Polskem při organizaci sportovních akcí, podpis memoranda o spolupráci a následně společná návštěva kvalifikace o EURO 2024 ve fotbale mezi Českem a Polskem.

25. března 2023

Předseda NSA podpořil české baseballisty na World Baseball Classic

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek podpořil české baseballisty na mistrovství světa v Tokio v rámci své zahraniční cesty do Japonska. Následovaly jednání s předsedou japonské Národní sportovní agentury, s poslankyní a bývalou předsedkyní Tokijského organizačního výboru olympijských a paralympijských her, s prezidentskou Japonského basketbalového svazu, se zástupci baseballových svazů a americké MLB Major League Baseball.

17. února 2023

Předseda NSA podpořil Českou boxerskou asociaci ohledně neúčasti na MS

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek se v pátek sešel s prezidentem České boxerské asociace (ČBA) Markem Šimákem, aby prodiskutovali postoj ČBA vůči účasK Rusů a Bělorusů na mistrovství světa. Marek Šimák informoval NSA, že Česká boxerská asociace kvůli účasK Rusů a Bělorusů pod jejich státními vlajkami se rozhodla společně s ostatními partnery jako jsou Spojené státy americké nebo Irsko k neúčasK na MS.

10. února 2023

Předseda NSA se zúčastnil setkání národních představitelů sportu

Předseda NSA Ondřej Šebek zastupoval Českou republiku na setkání národních představitelů sportu v návaznosti na úvahy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o zařazení ruských a běloruských sportovců do kvalifikačního cyklu Letních olympijských her v Paříži v roce 2024. 

10. února 2023

Společné jednání ministra zahraničí, předsedy NSA a předsedy ČOV k otázce účasti ruských sportovců na OH

O českém postoji k účasti ruských a běloruských sportovců na Letních olympijských hrách v Paříži 2024 jednali v pátek 10. února 2023 v Černínském paláci ministr zahraničí Jan Lipavský, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek. 

6. února 2023

První zasedání poradního týmu předsedy NSA

Ve čtvrtek 2. února 2023 proběhlo první zasedání poradního týmu předsedy NSA, kterého účastnil pověřený vedoucí týmu Petr Musil a členové Jiří Hamza, Karel Kovář, Petr Kubíček, Tomáš Novák a Zbyněk Sýkora.

1. února 2023

Předseda NSA jmenoval do funkce nového místopředsedu

Novým místopředsedou pro řízení a správu úřadu Národní sportovní agentury je od 1. února 2023 Mgr. František Horák.

26. ledna 2023

Předseda NSA se zúčastnil konference na podporu sportování mládeže

Krajský úřad Královéhradeckého kraje uspořádal pátý ročník konference na podporu sportování mládeže. Konference byla zahájena 22. ledna 2023, tedy v den zahájení Olympiády dětí a mládeže.

Skip to content