Juniorská mistryně světa na longu, stříbrná v závodu s hromadným startem a bronzová ve štafetách z letošního JMS ve Finsku. Lucie Nedomlelová pochází z Jablonce nad Nisou, jezdí za MTBO Racing team Hradec Králové. Kromě MTBO dělá i orientační běh, jezdí XC a zkouší triatlon. Trénuji jí Helena a Vladislav Karáskovi.
Čeho chceš ve sportovní kariéře dosáhnout a co tě k tomu motivuje?
Mým snem je vyrovnat se těm nejlepším ve světě a jednou si stoupnout na ten nejvyšší stupínek na MS v dospělých, zároveň mi ale nejde pouze o ten jeden výsledek, spíš o nějakou konzistentnost výkonnosti a o ten pocit, když se vše dobře sejde a nic výkonu nechybí.
Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?
Za svůj dosavadní největší úspěch určitě považuji zlatou medaili na Juniorském mistrovství světa v tomto roce. I když jsem ze začátku trochu bojovala sama se sebou a s koordinací mapy a rychlé jízdy, nakonec se ale vše sešlo správně v posledním individuálním závodě a povedlo se získat titul. O to víc si ho cením.
Co považuješ na tvém sportu / disciplíně nejnáročnější?
Myslím si, že v orienťáku obecně je těžké najít tu správnou rovnováhu mezi mapou a fyzickým výkonem a na kole je to ještě o to těžší, jelikož se člověk pohybuje mnohem větší rychlostí a musí také sledovat cestu kam jede, aby někde nepřeletěl přes řídítka a k tomu samozřejmě stíhat správně číst mapu.
Jakým stylem regeneruješ?
K regeneraci využívám různé prostředky. Doma se snažím každý večer protahovat a válečkovat. Občas mám možnost zajít si na masáž nebo do sauny, tak toho s radostí využívám.
Cítíš, že ti disciplína získaná ve sportu pomáhá i v běžném životě?
Určitě ano. Myslím si, že orienťák nás všechny naučil se rychle rozhodovat a analyzovat, co je pro nás nejvýhodnější. A to se hodně promítá do našich životů, jelikož každý den se musíme rozhodovat, ať chceme nebo ne.
Jaké vlastnosti by měl mít podle tebe úspěšný vrcholový sportovec?
Podle mě musí být sebevědomý, ale ne přehnaně, stále by měl být i pokorný. Určitě musí mít silnou vůli a schopnost reagovat na různé podněty a změny, které nastanou během přípravy na závody. A v neposlední řadě to musí mít v hlavě v pořádku. Silná emoční stabilita je pro sportovce jednou z klíčových vlastností.
Jak probíhá tvůj domácí trénink?
Můj domácí trénink probíhá pět dní v týdnu a dva dny mám vždy na regeneraci mezi tréninkovými dny. Většinou můj den vypadá tak, že si jdu ráno zaběhat nebo zaplavat, občas i zaposilovat a odpoledne mě čeká vždy trénink na kole, s tím, že to je každý den zaměřeno na něco jiného (intervaly, vytrvalost, technika). Mapu doma moc netrénuju, jelikož lesy ve svém okolí už znám nazpaměť, takže občas dělám nějaká mapová cvičení doma, ale jinak trénuji mapu pouze na závodech.
Jak vypadá tvůj ideální volný večer?
Můj ideální volný večer vypadá tak, že si dám nějakou dobrou večeři, pak si napustím vanu a k tomu koukám na nějaký seriál nebo videa, pak rychle protáhnout a vyválečkovat a pak už jenom do postele s knížkou a ta mě vždy uspí.
Jaký je tvůj oblíbený “cheat meal”?
Nemám vyloženě svůj “cheat meal” na který bych si potrpěla. Většinou prostě záleží, na co mám chuť, ať je to pizza nebo čokoláda.
Jakého sportovce v historii, případně ve svém sportu, nejvíce obdivuješ?
Vždy jsem obdivovala a motivovala mě do tréninku Judith Wyder.
Uzavřené otázky na odlehčení
- Lyže nebo snowboard? Snowboard
- Těstoviny nebo rýže? Těstoviny
- Psi nebo kočky? Psi
- Mytí nádobí nebo žehlení? Mytí nádobí
- Moře nebo hory? Hory